KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 MIDEIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, muteber eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Fakat imdi endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği cengâverları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu tafsilatlı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, güvenlik hususlarına ve çeşitli maden yüzeylerde müessir pas giderme muhtevain yaraşıklı adımlara odaklanarak mesafeştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Sanayi Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla savaşım bağırsakin özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün hakkında fen verirken Asayiş Fen Formuna (SDS) saksıvurmasının hayati örutubet taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi dahişimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanım prosedürleri karşı kapsamlı inceliklar sunar. SDS ayrıca OK-151'in mukannen yüzeylerde veya çıpa ve çeliğin katı aralık öteki metallerle kullanmaına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Niçin Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma üzere gayrı tatbikat yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Aplikasyon: Püskürtme mebdelığı, etkilenmeyen yüzeylerle bağlantıı en aza indirerek sınırlı paslanmış alanlara santimantal tatbikat strüktürlmasına olanak tanılamar.
Gürlük: Püskürtme, daha geniş yüzey alanlarını kaplamak kucakin daha hızlı ve henüz munis bir yöntemdir.
Yine Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yine tatbikat, bir sprey şmaslahatesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Elgin Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi müşkül olabilecek bucak ve nimklara ulaşabilir.
Muharebeye Hazırlık: Püskürtme Öncesi Baş Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce lüzumlu aletlere iye evetğunuzdan sakıncasız olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen katı kimyasallar derunerir. Her saat eldiven, gzat, dayalı kimyasallara şık teneffüs amortisörı ve esirgeyici kıyafet kabil şık Kişisel Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Kayranı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek için dobra havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse kemiksiz havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı kez sıçramasından beklemek dâhilin Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi plastik örtü yahut damla bezler koyun.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme kârlemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya evetğı izale etmek bâtınin yüzeyi yağ giderici yahut sabun ve sutaş ile temizleyin. Yüzeyin baştan aşağı kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe bandajlı): Özellikle ömre bedel yüzeyler derunin yahut gereç uyumluluğundan emniyetli olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini görmek kucakin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Doğruca Sprey Şfiilesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme kafalığıyla müşterek gelmese bile, optimum tatbik midein kimyasallara dayanıklı bir sprey şnöbetesi kullanabilirsiniz. Sprey şanlayışesi seçerken şu faktörleri oda önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan güçlü yoğunluklu polietilen (HDPE) şemekeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, uygulama sırasında elan iyi kontrolör sağlar.
Kapasite: Eldeki projeye amelî bir şdavranışe boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: OK-151'i Değerlendirmek İçin Etap Kadem Kılavuz

OK-151'in püskürtme işlemleminin dökümü dunda mevdutir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şmeslekesini (üretici aracılığıyla zıt belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve mukteza paklık vesaitını toplayın. Münasip havalandırmayı sağlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana esaslı yönlendirin.
Ongun Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye milimi milimine ve hemayar bir gömlek OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre boyunca sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bağlı olarak değfiilebilir.
Karıştırma (İsteğe Bağlı): İnatçı pas derunin, çözeltinin bir müddet beklemesine müsaade verdikten sonrasında yüzeyi yumuşakçe çalkalamak derunin keskin bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçkeskinklarının gevşemesine yardımcı olur.
Nötralizasyon (İsteğe bağlı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu elan lüks korozyonun önlenmesine yardımcı evet.

Report this page